Kadra

Dyrektor Białostockiego Centrum Onkologii - Magdalena Joanna Borkowska
P.O. Zastępcy Dyrektora do spraw koordynacji onkologicznej - dr n. o zdr. Elżbieta Potentas
Koordynator merytoryczny BCU - dr n. med. Bogumiła Czartoryska-Arłukowicz
RADIOLODZY

lek. Wiktoria Waśkiewicz
specjalista radiodiagnostyki
Ukończyła Akademię Medyczną w Białymstoku w 1988 roku.
W 1997 r. uzyskała tytuł specjalisty I stopnia, a w 1998 roku tytuł specjalisty II stopnia z radiodiagnostyki. Od tego czasu pracuje w Białostockim Centrum Onkologii, gdzie od 2020 roku kieruje Zakładem Diagnostyki Obrazowej.
W pracy zawodowej zajmuje się diagnostyką obrazową piersi.

lek. Marta Zysk
specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej
Ukończyła Uniwersytet Medyczny w Białymstoku w 2009 roku.
W 2010 roku rozpoczęła specjalizację z radiologii i diagnostyki obrazowej w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej w Białostockim Centrum Onkologii. Po zdaniu egzaminu specjalizacyjnego kontynuuje pracę w BCO.
Codzienna praca Pani Doktor opiera się głównie na diagnostyce chorób piersi. Jest członkiem Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego.

lek. Przemysław Krepski
Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku na kierunku lekarskim oraz Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku filologia angielska. Staż podyplomowy odbył w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym oraz Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku. Lekarz w trakcie rezydentury z radiologii i diagnostyki obrazowej w Białostockim Centrum Onkologii. Zawodowo zajmuje się przede wszystkim diagnostyką ultrasonograficzną. Uczestniczy w biopsjach gruboigłowych gruczołu piersiowego oraz wspomaganych próżnią pod kontrolą USG.
W wolnym czasie zapalony gracz komputerowy, fan nowych technologii i literatury antyutopijnej.

lek. Tomasz Łobacz
W latach 2010-2016 studiował na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, następnie odbywał roczny staż w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym oraz Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku.
W Białostockim Centrum Onkologii specjalizuje się w diagnostyce chorób piersi z wykorzystaniem głównie technik mammograficznych oraz ultrasonograficznych. Zajmuje się również diagnostyką inwazyjną gruczołu piersiowego wykonując biopsje gruboigłowe oraz biopsje wspomagane próżnią pod kontrolą USG.
Poza diagnostyką chorób piersi wykonuje badania ultrasonograficzne innych narządów, badania naczyniowe, jak również wykorzystujące promieniowanie rtg.
Aktualnie w trakcie studiów podyplomowych w Międzynarodowym Centrum Kształcenia Medycyny Anti-Aging, gdzie szczególnie interesuje się szeroko rozumianą medycyną regeneracyjną skóry.

lek. Magdalena Rogucka
Ukończyła Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, swoim rodzinnym mieście. Następnie odbyła roczny staż w 5 Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką w Krakowie.
W 2018 roku rozpoczęła specjalizację z radiologii i diagnostyki obrazowej w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej w Białostockim Centrum Onkologii. Na co dzień zajmuje się diagnostyką obrazową gruczołu piersiowego i diagnostyką inwazyjną obejmującą biopsje gruboigłowe.
Jest członkiem Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego.
CHIRURDZY

dr n. med. Leszek Kozłowski
specjalista chirurgii onkologicznej, Ordynator Oddziału Chirurgii Onkologicznej ze Specjalistycznymi Pododdziałami Leczenia Chorób Nowotworowych
Lekarz z 30-letnim doświadczeniem leczenia chirurgicznego pacjentów z chorobami nowotworowymi, specjalista chirurgii onkologicznej.
Wieloletni kierownik Oddziału Chirurgii Onkologicznej BCO, poprzednio ordynator w szpitalu MSW i A w Białymstoku.
Doświadczenia naukowe zdobywał na licznych stażach oraz stypendiach krajowych i zagranicznych w renomowanych ośrodkach leczenia raka piersi w Europie (Mediolan, Pavia, Budapeszt) i USA (Providence RI).
Autor i współautor 33 prac i ponad 60 doniesień zjazdowych opublikowanych drukiem w czasopismach krajowych i zagranicznych oraz rozdziałów w książkach o tematyce chirurgicznej.
Laureat zespołowej nagrody Ministra Zdrowia i OS, nagrody im. Krzysztofa Kanigowskiego oraz wielokrotny laureat nagród za osiągnięcia naukowe JM Rektora UMB.

lek. Piotr Oleksza
specjalista chirurgii ogólnej oraz onkologicznej
Akademię Medyczną w Białymstoku ukończył w 1997 roku.
Staż pracy:
- 1997 – 2008 Klinika Kardiochirurgii USK
- 2008 – 2018 Oddział Chirurgii Onkologicznej MSWiA
- od 01.2018 – Białostockie Centrum Onkologii
W Białostockim Centrum Onkologii specjalizuje się w chirurgii piersi.

dr n. med. Malinowski Paweł
specjalista chirurgii onkologicznej
Ukończył studia medyczne w Białymstoku w 2006 roku. Równolegle z Wydziałem Lekarskim zrealizował Licencjat Fizjoterapii. Szkolenie w zakresie chirurgii ogólnej odbył w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Śniadeckiego w Białymstoku, po którym zdał pierwszy egzamin specjalisty w 2014 roku. Następnie rozpoczął specjalizację z chirurgii onkologicznej w Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich Kości i Czerniaków pod opieką Pana Profesora Piotra Rutkowskiego. Tytuł specjalisty w dziedzinie chirurgii onkologicznej uzyskał w 2017 roku. Obecnie pracuje w Białostockim Centrum Onkologii.
Od 2019 roku jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej.
Uczestniczył w licznych szkoleniach z zakresu chirurgii piersi i rekonstrukcji.
Zainteresowania zawodowe to: chirurgia onkologiczna i rekonstrukcyjna piersi.

dr n. med. Klaudia Maria Kozłowska
Ukończyła kierunek lekarski na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku.
Od 2018 roku w trakcie szkolenia specjalizacyjnego z chirurgii onkologicznej.
W 2020 roku uzyskała stopień naukowy doktora nauk w dziedzinie nauk medycznych.
Członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej.

dr n. med. Karol Rogowski
specjalista chirurgii onkologicznej
W 2015 roku ukończył kierunek lekarski na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku.
Specjalizację z zakresu chirurgii onkologicznej ukończył w 2022 roku.
W latach 2021/2022 odbył szkolenie w ramach Europejskiej Szkoły Onkologii na Uniwersytecie w Ulm (Niemcy) zdobywając Certificate of Competence in Breast Cancer.
Jest doktorantem w Zakładzie Farmakologii Doświadczalnej i Klinicznej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
Od kilku lat jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej.
Prywatnie mąż i ojciec.
Jego misją jest pomoc w zrozumieniu, zaakceptowaniu i wspólnym pokonaniu choroby nowotworowej.

lek. Piotr Stępniewski
specjalista chirurgii onkologicznej
Studia medyczne na I Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego ukończył z wyróżnieniem w 2014r. Szkolenie specjalizacyjne zrealizował w Oddziale Chirurgii Onkologicznej Białostockiego Centrum Onkologii, zdając Państwowy Egzamin Specjalizacyjny w 2021r. Aktualnie związany zawodowo z Pododdziałem Chirurgii Piersi i Rekonstrukcji. Szczególnym punktem zainteresowań są techniki onkoplastyczne w oszczędzającym leczeniu raka piersi oraz chirurgia rekonstrukcyjna piersi.
Członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej od 2017r.
Uczestnik licznych szkoleń, konferencji i warsztatów z zakresu chirurgii gruczołu piersiowego.
W pracy zawodowej kieruję się maksymą: „Każdy Pacjent to przede wszystkim Człowiek”.
PIELĘGNIARKI

mgr Beata Jaczyńska
W 2018 r. ukończyła pielęgniarstwo z tytułem magistra na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. W gabinecie zabiegowym Poradni Chorób Piersi pracuje od początku 2023 r.

mgr Anna Brzostowska
W 2013 r. ukończyła pielęgniarstwo z tytułem magistra na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. W gabinecie zabiegowym Poradni Chorób Piersi pracuje od końca 2021 r.
PATOMORFOLODZY

dr hab. n. med. Luiza Kańczuga – Koda
specjalista patomorfolog Kierownik Zakładu Patomorfologii
W roku 2000 ukończyła Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Białymstoku, w roku 2006 obroniła doktorat w dziedzinie nauk medycznych, a następnie w 2015 r. otrzymała tytuł doktora habilitowanego nauk medycznych na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku.
Tytuł specjalisty w dziedzinie patomorfologii uzyskała w 2010 roku.
Od 2018 roku pełni funkcję kierownika Zakładu Patomorfologii Białostockiego Centrum Onkologii.
Jest członkinią Europejskiego i Polskiego Towarzystwa Patologów oraz Komisji do Spraw Licencji Polskiego Towarzystwa Patologów.
Autorka i współautorka wielu publikacji naukowych w indeksowanych czasopismach medycznych zagranicznych i krajowych.
Prywatnie żona i mama trójki dzieci.

dr. hab. n. med. Mariusz Koda
Ukończył Akademię Medyczną w Białymstoku w 2000 roku.
Pracy doktorską obronił w 2004 roku, a habilitację na temat: „Leptyna i jej receptor w procesie karcinogenezy” w 2013 roku.
Specjalizację z patomorfologii zakończył w 2009 roku.
Brał udział w wielu projektach badawczych oraz został laureatem wielu nagród i wyróżnień m.in. konkursu „Primus Inter Pares” pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Aleksandra Kwaśniewskiego w roku akademickim 1998/1999.
Od 2008 roku pracuje jako asystent w Zakładzie Patomorfologii Białostockiego Centrum Onkologii.

lek. Karolina Lomperta
lekarz rezydent, młodszy asystent
W latach 2012-2018 studiowała na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
Staż podyplomowy odbywała w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym oraz Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku.
Od 2019 realizuje szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie patomorfologii w Zakładzie Patomorfologii Białostockiego Centrum Onkologii.
ONKOLOGIA KLINICZNA

dr n. med. Bogumiła Czartoryska-Arłukowicz
specjalista onkologii klinicznej, lekarz chorób wewnętrznych
Ekspert w dziedzinie raka piersi. Od lat zajmuje się leczeniem systemowym raka piersi. Autorka i współautorka 37 prac naukowych w indeksowanych czasopismach medycznych zagranicznych i polskich oraz licznych doniesień zjazdowych i opisów przypadków klinicznych. Współpracuje w dziedzinie badań nad rakiem piersi z ośrodkami polskimi i zagranicznymi miedzy innymi: Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie, Uniwersytet Medyczny w Gdańsku, Uniwersytet Indiana i Bethesda w USA, Narodowy Instytut Raka w USA. Członek Grupy Badawczej Polish Brain Metastastes Consortium działającej przy CEEOG (Środkowoeuropejska Grupa Onkologiczna).
Jedna z trzech inicjatorów z dr Ewą Rożkowską oraz dr Leszkiem Kozłowskim powstania Breast Cancer Unit w BCO. Laureatka nagrody im. Krzysztofa Kanigowskiego dla lekarza z sercem oraz nagrody zespołowej JM rektora UMB i Ministra Zdrowia. Członkini Polskiego Towarzystwa Onkologicznego, a także stowarzyszenia Kobiet Onkologii Polskiej Rakmisja.
Prowadzi leczenie przedoperacyjne oraz pooperacyjne pacjentek z rakiem piersi oraz badania kliniczne w zakresie raka piersi i wprowadza nowe metody leczenia.
Inicjatorka wielu akcji społecznych mających na celu walkę z rakiem piersi.

dr n. med. Kinga Hermanowicz – Szamatowicz
specjalista onkologii klinicznej
Jest absolwentką Akademii Medycznej w Białymstoku.
W 2003 roku rozpoczęła pracę w Białostockim Centrum Onkologii, gdzie od 2010 roku pracuje na stanowisku starszego asystenta. Od 2019 roku pełni również funkcję Koordynatora Pododdziału Chemioterapii Dziennej.
Przez wiele lat prowadziła zajęcia dydaktyczne na Wydziale Lekarskim z zakresu Onkologii Klinicznej.
W 2012 roku ukończyła Podyplomowe Studium Prawa Organizacji i Zarządzania w Ochronie Zdrowia na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku.
Jest współautorką kilku prac dotyczących diagnostyki raka jajnika, podręcznika oraz poradnika o diagnostyce i leczeniu raka piersi.
Zajmuje się leczeniem przed i pooperacyjnym raka piersi, diagnostyką zaburzeń hormonalnych związanych z leczeniem onkologicznym oraz uczestniczy jako badacz w międzynarodowych badaniach klinicznych dotyczących leczenia raka piersi w różnych stadiach zaawansowania.
Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej, współpracuje z Hospicjum Domowym dla dorosłych.
W kręgu zainteresowań Pani Doktor leży również diagnostyka i leczenie raka prostaty.

lek. Karolina Winsko-Szczęsnowicz
Ukończyła Uniwersytet Medyczny w Białymstoku w 2013 roku. Staż podyplomowy odbywała w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym oraz Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku.
Szkolenie specjalizacyjne zrealizowała w Oddziale Onkologii Klinicznej Białostockiego Centrum Onkologii, zdając Państwowy Egzamin Specjalizacyjny w 2022r.
Aktualnie zawodowo związana z Pododdziałem Chemioterapii Dziennej, gdzie pracuje jako starszy asystent.
Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej, uczestniczka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych szkoleń, konferencji i warsztatów z zakresu leczenia systemowego raka piersi.
RADIOTERAPIA

lek. Ewa Rożkowska
specjalista radioterapii onkologicznej
Absolwentka Akademii Medycznej w Białymstoku. Od 1992 roku pracuje w Białostockim Centrum Onkologii w Oddziale Radioterapii i Poradni Radioterapii. Tytuł specjalisty radioterapii onkologicznej uzyskała w 2000 roku. Od 2001 roku pełni funkcję zastępcy kierownika Zakładu Radioterapii.
Współautorka kilku publikacji poglądowych, doniesień naukowych, które ukazały się w krajowych i zagranicznych czasopismach medycznych. Głównym przedmiotem zainteresowania jest leczenie raka piersi w ujęciu wielodyscyplinarnym, ze szczególnym uwzględnieniem radioterapii, z wykorzystaniem nowoczesnych zaawansowanych technik obrazowania i leczenia.
Uczestnik projektu unijnego, edukator profilaktyki raka piersi. Członek Polskiego Towarzystwa Onkologicznego.

lek. Anna Kozłowska
specjalista radioterapii onkologicznej
Absolwentka Akademii Medycznej w Białymstoku.
Od 2001 roku pracownik Białostockiego Centrum Onkologii, najpierw w Oddziale Radioterapii jako lekarz rezydent. Następnie pracownik akademicki w Klinice Onkologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, gdzie prowadziła zajęcia dydaktyczne dla studentów UMB. Od 2008 roku, po uzyskaniu tytułu specjalisty, związana z Zakładem Radioterapii, gdzie pracuje do dziś jako starszy asystent.

lek. Lucyna Sokołowska
specjalista radioterapii onkologicznej
W 2011 roku ukończyła Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.
W Białostockim Centrum Onkologii 8 lat, pracuje na Oddziale Radioterapii I oraz w Poradni Chorób Piersi.

dr n. med. Joanna Topczewska
specjalista radioterapii onkologicznej
Absolwentka Akademii Medycznej w Białymstoku. Swoją pracę zawodową związała z Zakładem Radioterapii w Białostockim Centrum Onkologii. W roku 2002 uzyskała tytuł dr nauk medycznych, a tytuł specjalisty radioterapii onkologicznej w 2007 roku. Autorka i współautorka kilkunastu publikacji oryginalnych, poglądowych, które ukazały się w krajowych i zagranicznych czasopismach medycznych. Autorka i współautorka kilkudziesięciu doniesień naukowych opublikowanych w streszczeniach na krajowych i zagraniczyznach sympozjach, konferencjach i kongresach onkologicznych. Inicjatorka i współorganizatorka cyklicznych spotkań użytkowników aparatów do radioterapii firmy ELEKTA dotyczących zastosowania zaawansowanych technik radioterapii w codziennej praktyce klinicznej (radioterapia sterowana obrazem, stereotaksja, techniki dynamiczne IMRT). Swoje umiejętności w dziedzinie onkologii zdobywa też uczestnicząc w indywidualnych praktykach w renomowanych ośrodkach zagranicznych (MMSCCC w Nowym Jorku, USA, Szpital NKI w Amsterdamie, Holandia i Uniwersytet Cambridge, Wielka Brytania). Członek Polskiego Towarzystwa Onkologii.
Głównym przedmiotem zainteresowania jest zastosowanie zaawansowanych technik radioterapii, ze szczególnym uwzględnieniem możliwości ich wykorzystania w leczeniu raka piersi.

lek. Rafał Maksim
specjalista radioterapii onkologicznej
Ukończył kierunek lekarski na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku w 2013 roku. Pracę w Białostockim Centrum Onkologi rozpoczął w Zakładzie Radioterapii w 2014r. Tytuł specjalisty z zakresu Radioterapii Onkologicznej uzyskał w 2020r.
Jest aktywnym członkiem Europejskiego Towarzystwa Radioterapii Onkologicznej ESTRO, Polskiego Towarzystwa Onkologicznego PTO oraz Polskiego Towarzystwa Radioterapii Onkologicznej PTRO. Uczestniczy w licznych szkoleniach oraz w konferencjach medycznych w Polsce i za granicą.
W praktyce klinicznej zajmuje się zarówno teleradioterapią, jak i brachyterapią, angażując się w kompleksową opiekę nad pacjentami oraz implementację nowych metod leczenia.
FIZJOTERAPIA

mgr Monika Raczkowska
fizjoterapeuta
Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
Doświadczenie zawodowe zdobywała w wielu placówkach rehabilitacyjnych i szpitalach.
Pracę wykonuje z dużym zaangażowaniem. Bez przerwy podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w specjalistycznych kursach z zakresu fizjoterapii.
Specjalizuje się w:
- terapii przeciwobrzękowej,
- stanach pooperacyjnych,
- dolegliwościach bólowych stawów kręgosłupa i stawów obwodowych,
- bólach i zawrotach głowy.
Jej hobby to aktywność ruchowa i czytanie książek.

mgr Piotr Bezubik
fizjoterapeuta
Ukończył Uniwersytet Medyczny w Białymstoku na kierunku fizjoterapia.
Od 2014 roku pracuje z pacjentami mającymi schorzenia onkologiczne, neurologiczne, ortopedyczne oraz problemy bólowe.
W swojej pracy zawsze na pierwszym miejscu stawia pacjenta i jego problemy.
Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w specjalistycznych kursach z zakresu fizjoterapii i terapii manualnej.

mgr Helena Szarało
terapeuta zajęciowy
Jest magistrem pedagogiki specjalnej o specjalnościach WWRD (I stopnia), Edukacji i rehabilitacji osób z NI (II stopnia) na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.
Ukończyła studia podyplomowe: pedagogikę korekcyjną (TP), edukację i terapię osób ze spektrum autyzmu.
Jest dyplomowanym terapeutą zajęciowym oraz technikiem masażystą, certyfikowanym terapeutą manualnym, trenerem TUS.
Od 2019 r. pracuje w Białostockim Centrum Onkologii jako terapeuta zajęciowy. W 2020 dołączyła do zespołu Breast Cancer Unit.
Doświadczenie zawodowe zdobywała w placówkach DPS takich jak: świetlica socjoterapeutyczna, przedszkole integracyjne, poradnia specjalistyczna. Wciąż poszerza swoją wiedzę na specjalistycznych kursach, szkoleniach, konferencjach, by efektywnie wspierać pacjentki w procesie zdrowienia.

mgr Wioletta Podgórska-Podstawka
psycholog
Absolwentka dwóch fakultetów: Wydziału Pedagogiki i Psychologii oraz Psychologii.
Całe Jej zawodowe życie związane jest z pracą z ludźmi. Od 2020 roku należy do zespołu Breast Cancer Unit. Otacza opieką, wspiera organizacyjnie i emocjonalnie pacjentki i pacjentów w procesie leczenia.
Jej siła to empatia, zrozumienie i szacunek.
KOORDYNATORZY LECZENIA ONKOLOGICZNEGO

mgr Joanna Gardocka
kierownik, koordynator organizacyjny BCU
Ukończyła Politechnikę Białostocką na kierunku Zarządzanie Przedsiębiorstwem. Do zespołu Breast Cancer Unit dołączyła w lutym 2022r. Do Jej obowiązków jako koordynatora należy koordynacja indywidualnego planu leczenia onkologicznego ustalonego na konsyliach lekarskich, w których uczestniczy. Udziela pacjentom wsparcia oraz wszelkich informacji, na każdym etapie diagnostyki i leczenia.

mgr Justyna Leończuk
Ukończyła studia wyższe na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku jako magister Zdrowia Publicznego. Dodatkowo posiada tytuł technika bezpieczeństwa i higieny pracy. Z Białostockim Centrum Onkologii jest związana od 2018 roku.

mgr Joanna Sutkowska
Ukończyła studia wyższe magisterskie na Politechnice Białostockiej Instytutu Zarządzania i Marketingu. Przygodę z Białostockim Centrum Onkologii i Breast Cancer Unit rozpoczęła w marcu 2020 r.

mgr Diana Czarniecka
Koordynator BCU
Magister Politologii ze specjalizacją dziennikarską. Wiedzę medyczną zdobywała w wieloletniej pracy jako Koordynator Medyczny w firmach farmaceutycznych. W międzyczasie pogłębiała wiedzę w kosmetologii i podologii, uzyskując tytuł: Technika Kosmetologii, Sterylizacji Medycznej i Podologa.
Od 2021 roku rozpoczęła pracę w BCO na stanowisku Koordynatora leczenia onkologicznego. Towarzyszy pacjentom chorym na nowotwory od momentu rozpoczęcia leczenia do jego zakończenia.
Jej pasja to Kosmetologia i Podologia - odkrywanie metod upiększania skóry ciała i twarzy Interesuje się także modą i fitnessem.

mgr Justyna Bekiesz
Koordynator leczenia onkologicznego
Jest absolwentką studiów magisterskich Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku na kierunku Analityka Medyczna.
Pracę zawodową jako diagnosta laboratoryjny rozpoczęła i kontynuowała w Stanach Zjednoczonych. Od 2010 roku związana z onkologią. Swoje umiejętności w tej dziedzinie rozwijała w renomowanych ośrodkach takich jak: New York Blood Center a finalnie w Memorial Sloan Kettering Cancer Center w Nowym Jorku, gdzie specjalizowała się w transplantologii krwiotwórczych komórek macierzystych krwi obwodowej, szpiku, krwi pępowinowej, krioprezerwacji i biobankowaniu.
Gotowa na nowe wyzwania, dołączyła do zespołu Breast Cancer Unit w Białostockim Centrum Onkologii w 2023 roku. Jako koordynator leczenia onkologicznego towarzyszy i udziela wsparcia pacjentom nowotworowym na każdym etapie diagnostyki i leczenia.

mgr Izabela Nikołajuk
Koordynator leczenia onkologicznego
Jest absolwentką studiów magisterskich Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku na kierunku Zdrowie Publiczne oraz studiów podyplomowych na kierunku Promocja Zdrowia i Edukacja Zdrowotna.
Dodatkowo ukończyła studia pedagogiczne na wydziale Pedagogiki i Psychologii w Białymstoku. Z Białostockim Centrum Onkologii jest związana od 2020 roku.

mgr Oliwia Cios-Arłukowicz
Koordynator leczenia onkologicznego
Absolwentka z tytułem magistra Warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego.
Związana z aktywnością fizyczną od najmłodszych lat.
Swoje doświadczenie zdobywała z całym przekrojem społeczeństwa od dzieci po seniorów.
Od listopada 2023 roku należy do zespołu Breast Cancer Unit jako Koordynatorka Leczenia Onkologicznego.
W swojej pracy odpowiedzialna jest za opiekę nad pacjentem, gromadzeniem i analizą bazy danych w EUSOMIE oraz prowadzeniem akcji pod kątem aktywności fizycznej w profilaktyce i leczeniu onkologicznym.

mgr Katarzyna Paździor
koordynator leczenia onkologicznego
Absolwentka studiów wyższych Politechniki Białostockiej na Wydziale Zarządzania i Marketingu oraz studiów podyplomowych Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Administracja Publiczna.
Członek zarządu Stowarzyszenia do Walki z Rakiem, organizacji działającej na rzecz pacjentów onkologicznych.
Swoją przygodę w BCO rozpoczęła w 2022 roku, natomiast w zespole BCU jako koordynator onkologiczny jest od 2024 roku.