- By: KO
- In: News
- Odsłony: 10
26 czerwca (czwartek) o 17:00 zapraszamy na Spotkanie dla Zdrowia.
Widzimy się na parkingu przed Operą i Filharmonią Podlaską – dołącz do nas.

- By: KO
- In: News
- Odsłony: 6
4 października 2025 roku spotykamy się na V Ogólnopolskiej Konferencji dla kobiet w trakcie i po leczeniu raka piersi „Chcę być świadoma i wiedzieć więcej” – stworzonej dla pacjentek i o pacjentkach.
Porozmawiamy o zdrowiu, emocjach, życiu „po” – ale też o sile, której każda z Was ma więcej niż myśli.
Jeśli chcesz spędzić dzień w gronie kobiet, które naprawdę rozumieją – zarejestruj się już dziś.
Liczba miejsc jest ograniczona – czekamy właśnie na Ciebie. Zasługujesz na ten czas.
- By: KO
- In: News
- Odsłony: 39
Joanna Gardocka, Kierownik Organizacyjny Breast Cancer Unit w BCO została doceniona na forum europejskim i została współautorką rekomendacji roli Data Managerów w Breast Cancer Unit.
Europejskie Towarzystwo ds. Raka Piersi (EUSOMA) opublikowało kompleksowe rekomendacje dotyczące roli i kompetencji Data Managerów w jednostkach specjalistycznych zajmujących się leczeniem raka piersi Breast Cancer Unit. Dokument ten, przygotowany przez międzynarodowy zespół ekspertów, stanowi ważny krok w standaryzacji pracy osób odpowiedzialnych za zarządzanie danymi klinicznymi w onkologii.
Rekomendacje EUSOMA 2025 pokazują, że rola Data Managera w Breast Centre Unit wykracza daleko poza techniczne wprowadzanie danych.
EUSOMA podkreśla znaczenie kompleksowego szkolenia Data Managerów. Integralną częścią pracy Data Managera ma być organizacja i udział w audytach jakościowych oraz przygotowanie ośrodków do certyfikacji. Dokument EUSOMA poświęca temu aspektowi szczególną uwagę, definiując konkretne umiejętności niezbędne do skutecznego zarządzania procesami kontroli jakości i identyfikacji niezgodności w zakresie wskaźników jakości.
Obecność Joanny Gardockiej w zespole autorskim dokumentu to nie tylko wyróżnienie indywidualne, ale także rosnąca rola Białostockiego Centrum Onkologii w kształtowaniu europejskich standardów opieki nad pacjentkami z rakiem piersi. Jej doświadczenie organizacyjne oraz praktyczna wiedza przyczyniły się do stworzenia praktycznego i nowoczesnego zestawu rekomendacji , które będą wdrażane w całej Europie.
Serdecznie gratulujemy Joasi współautorstwa europejskich rekomendacji EUSOMA.
-------------
link do publikacji:
- By: KO
- In: News
- Odsłony: 31
Zorganizowane w BCO przez zespoły Breast Cancer Unit oraz Skin Cancer Melanoma Unit warsztaty „Świadoma Kosmetologia od piękna do zdrowia” dla kosmetologów pracujących na co dzień w studiach kosmetologicznych połączyły medycynę, kosmetologię i troskę o kobiece zdrowie.
Świadoma kosmetologia to pielęgnacja z wiedzą, wrażliwością i odpowiedzialnością, to świadomość, że skóra po leczeniu onkologicznym wymaga specjalnej troski – zarówno od lekarzy jak i kosmetologów. Cieszy nas, że mogliśmy zaprosić do współpracy kosmetolożki, które na co dzień dbają o urodę i komfort kobiet.
Warsztaty miały na celu nie tylko podniesienie kompetencji kosmetologów, ale również wyposażenie ich w wiedzę, która może pomóc uratować zdrowie, a nawet życie ich klientek.
Dziękujemy wszystkim uczestniczkom – za obecność, otwartość i zaufanie. Dziękujemy naszym prelegentom i zespołom wspierającym. Warsztaty „Świadoma Kosmetologia” to dopiero początek – chcemy, by wiedza i empatia szły w parze w każdej relacji z pacjentką.
- By: KO
- In: News
- Odsłony: 55
W ostatnich dniach chirurdzy i rehabilitanci z naszego szpitala uczestniczyli szkoleniu "Limfologia i obrzęki limfatyczne Wrocław 2025" z zakresu diagnostyki i leczenia obrzęku chłonnego. To już, a może dopiero piąte spotkanie w Polsce specjalistów zajmujących się tym schorzeniem.
Wdrożenie skutecznej profilaktyki, rehabilitacji i leczenia zabiegowego obrzęku chłonnego to wymagające, wielodyscyplinarne postępowanie, które łączy wiedzę i doświadczenie wielu specjalistów.
Dzięki zdobytej wiedzy możemy jeszcze skuteczniej wspierać naszych Pacjentów w walce o lepszą jakość życia.

- By: KO
- In: News
- Odsłony: 56
Spacer po zdrowie – zrealizowaliśmy z uśmiechem. Trochę ćwiczeń, dużo kroków i jeszcze więcej dobrej energii.
Pogaduszki niosły się szybciej niż my, ale kto by tam się ścigał.
- By: KO
- In: News
- Odsłony: 45
Życzymy Paniom zdrowia, spokoju i wielu powodów do uśmiechu – nie tylko od święta.
- By: KO
- In: News
- Odsłony: 104
Organizujemy warsztaty, które połączą piękno z profilaktyką raka piersi i skóry w codziennej praktyce gabinetowej.
Kosmetolog często jako pierwszy ma kontakt z ciałem kobiety – jego czujność i wiedza mogą mieć realne znaczenie w procesie wczesnego wykrywania raka piersi oraz nowotworów skóry.
Warsztaty Świadoma Kosmetologia odbędą się przy współpracy zespołów Breast Cancer Unit oraz Skin Cancer Melanoma Unit w BCO z udziałem specjalistów, którzy na co dzień wspierają kobiety w drodze do zdrowia.
Serdecznie zapraszamy do zapisów, liczba miejsc ograniczona!
Rejestracja do 7 maja 2025 na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem tel. + 48 573424806
Masz zaufaną kosmetyczkę, która zawsze dba o Twoją urodę i dobre samopoczucie?
Teraz możesz jej się odwdzięczyć – zaproś ją na warsztaty „Świadoma kosmetologia”.
- By: KO
- In: News
- Odsłony: 57
I Ogólnopolska Konferencja „Krajowa Sieć Onkologiczna – wyzwania dla szpitali, a korzyści dla pacjentów czyli dlaczego warto tworzyć unity narządowe” w Warszawie poświęcona przyszłości polskiej onkologii, która odbyła się 4–5 kwietnia 2025 roku okazała się ważnym punktem na mapie systemowych zmian w opiece onkologicznej. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli administracji publicznej, ekspertów klinicznych, menedżerów, psychologów, pielęgniarek i specjalistów IT, stając się przestrzenią wymiany wiedzy, doświadczeń i dobrych praktyk.
Konferencja była inicjatywą trzech ośrodków:
Białostockiego Centrum Onkologii,
Narodowego Instytutu Onkologii
Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.
Członkowie zespołu BCO prezentowali nie tylko dobre praktyki wypracowane w ramach swoich unitów, ale także aktywnie współtworzyli merytoryczną treść całej konferencji:
Dr n. o zdr. Magdalena Joanna Borkowska Dyrektor BCO uczestniczyła w trzech debatach konferencyjnych: „Jakość nowego modelu opieki onkologicznej – kluczowe elementy i korzyści”, „Krajowa Sieć Onkologiczna - Jak skutecznie koordynować współpracę między ośrodkami, by maksymalizować korzyści dla pacjentów?” oraz „Jak skutecznie zarządzać ścieżką pacjenta w onkologii? Narzędzia, modele i rozwiązania organizacyjne”. W swoich wystąpieniach dzieliła się doświadczeniem BCO w zakresie wdrażania innowacyjnych rozwiązań organizacyjnych i technologicznych w opiece onkologicznej.
Podczas prezentacji poszczególnych unitów narządowych prelegenci z zespołu BCO:
Dr n. med. Beata Maćkowiak – Matejczyk, koordynator merytoryczny GCU,
Dr n. med. Bogumiła Czartoryska – Arłukowicz, koordynator merytoryczny BCU oraz dr n. o zdr. Elżbieta Potentas p. o. Zastępcy Dyrektora ds. Koordynacji Onkologicznej,
Lek. med. Agnieszka Wojskowicz – koordynator merytoryczny VCDU
Inż. Rafał Sawicki – koordynator organizacyjny VCDU, zaprezentowali jak działa koordynacja opieki w praktyce i jakie efekty przynosi dla pacjentów w nadzorujących przez siebie unitach.
Drugi dzień konferencji miał praktyczny charakter – odbyło się osiem modułów tematycznych, skierowanych do różnych grup uczestników. Każdy z bloków był prowadzony przez ekspertów z ośrodków zaangażowanych w tworzenie Krajowej Sieci Onkologicznej.
Specjaliści z BCO brali udział w sesjach poświęconych m.in. rozliczaniu świadczeń onkologicznych, wykorzystaniu sztucznej inteligencji, nowoczesnym standardom opieki pielęgniarskiej, koordynacji leczenia, rehabilitacji, dietetyki oraz wsparciu psychologicznemu. W swoich wystąpieniach dzielili się doświadczeniami oraz prezentowali praktyczne aspekty organizacji skoordynowanej opieki nad pacjentem i nadali ton poszczególnym modułom tematycznym:
Rozliczenia: mgr Katarzyna Ceckowska – Kluczyk
Opieka pielęgniarska: mgr Joanna Gardocka
Rehabilitacja: mgr Piotr Bezubik
Wsparcie psychologiczne: mgr Małgorzata Rymarska
AI: mgr Łukasz Nowik
Koordynacja onkologiczna: dr n. o zdr. Elżbieta Potentas
Działania wspierające opiekę skoordynowaną (Rola dietetyki w terapii onkologicznej): mgr Małgorzata Kozłowska
Inwestycje w KPO w onkologii: dr n. o zdr. Magdalena Joanna Borkowska.
Udział naszych ekspertów w sesjach oraz modułach tematycznych podkreśla nie tylko ich kompetencje i zaangażowanie w rozwój systemu opieki onkologicznej, ale również rolę Białostockiego Centrum Onkologii jako jednego z liderów wdrażania nowoczesnych, kompleksowych modeli leczenia w Polsce.
I Ogólnopolska Konferencja „Krajowa Sieć Onkologiczna – wyzwania dla szpitali, a korzyści dla pacjentów czyli dlaczego warto tworzyć unity narządowe” pokazała, że zmiana w polskiej onkologii jest już nie tylko postulatem. To realny proces, który dzięki skoordynowanej i nowoczesnej wizji staje się rzeczywistością. Podczas wydarzenia zapowiedziano kontynuację współpracy i utworzenie stałej platformy kooperacji między ośrodkami realizującymi Krajową Sieć Onkologiczną, a to mocny impuls do dalszego działania.